Beauty

13 grudnia, w Warszawie uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie w intencji ofiar stanu wojennego.

 

Fot. Instytut Pamięci Narodowej

Modlitwa w intencji ofiar stanu wojennego

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !
Młodzi dla Polski życzą niezwykłych świątecznych radości, niezapomnianego smaku świątecznych przysmaków i wciąż nowych możliwości w życiu w nadchodzącym roku.

Tajemnica Bożego Narodzenia niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością, a blaskiem swym niech oświeca wszystkie dni nadchodzącego roku!
Patriotyzm konsumencki
Na zaproszenie organizatorów kampanii społecznej Wybieram590, wzięliśmy udział w konferencji dot. korzyści wynikających z kupowania rodzimych produktów.

Wszystkich gorąco zachęcamy do świadomego wybierania produktów podczas zakupów !
Bal Niepodległości 2019
Tegoroczny Bal Niepodległości za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność ! 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się na naszym FB.
157. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
Był to największym zryw niepodległościowy XIX wieku. 22 stycznia 1863 r. w Warszawie ukonstytuował się Rząd Narodowy, który wezwał „naród Polski, Litwy i Rusi” do walki przeciw carskiemu zaborcy. Nierówna walka z rosyjskim imperium trwała do jesieni 1864 r., a na Podlasiu – gdzie walczył powstańczy oddział ks. Stanisława Brzóski – do wiosny 1865 r. Cena za marzenia o niepodległej Polsce była ogromna – po stłumieniu powstania Polaków dotknęły liczne represje, m.in. konfiskata majątków szlacheckich, kasacja klasztorów na obszarze Królestwa Polskiego, wysokie kontrybucje i wszechobecna rusyfikacja. Władze carskie skazały na śmierć ok. 700 powstańców, a 38 tys. osób zesłały w głąb Rosji.
Źródło: Instytut Pamięci Narodowej
Wystawa poświęcona Danucie Siedzikównie "Ince"
 
W dniach 14 - 20 stycznia, na Akademii Pomorskiej,  zorganizowana została wystawa poświęcona legendarnej sanitariuszce Armii Krajowej. Danuta Siedzikówna służyła w V Wileńskiej Brygadzie AK. W 1946 roku została skazana na śmierć przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa i rozstrzelana. 
W 2016 roku Prezydent RP wydał postanowienie o mianowaniu "Inki" na pierwszy stopień oficerski.

Wystawę zorganizowali Młodzi dla Polski oddział w Słupsku, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.
Nowy zarząd fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto
Przedstawiamy nowy skład zarządu fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto:

Marek Dudziński - Prezes zarządu
Janusz Ruciński - Członek zarządu
Nina Więcławska - Członek zarządu
Michał Kleina - Członek zarządu
100. rocznica zaślubin Polski z Bałtykiem
Sto lat temu, 10 lutego 1920 r. w Pucku, generał Józef Haller dokonał aktu zaślubin Polski z Bałtykiem. Zwieńczeniem przejęcia Pomorza przez żołnierzy Frontu Pomorskiego był symboliczny gest wrzucenia pierścienia do wód Morza Bałtyckiego.
Tego samego dnia w Warszawie obradował Sejm Ustawodawczy, gdzie z ust Marszałka Wojciecha Trąmpczyńskiego padły słowa:
"Szum Bałtyku - to najpiękniejszy hymn naszej państwowości"
104. urodziny Pani mjr Marii Mireckiej-Loryś
W piątek, 7 lutego, Pani mjr Maria Mirecka-Loryś obchodziła swoje 104. urodziny. W związku z tym życzyliśmy jej zdrowia, pogody ducha oraz błogosławieństwa Bożego na kolejne lata. 

Maria Eleonora Mirecka-Loryś - działaczka podziemia narodowego w latach 1939–1945, członkini Narodowej Organizacji Wojskowej, Komendantka Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, członkini ZG Związku Polek w Ameryce oraz dyrektor Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie
W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oddaliśmy hołd bohaterom, którzy na lata zostali "wyklęci" przez aparat totalitarnego państwa.

Wiązankę kwiatów złożyliśmy przy pomniku Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz tablicy upamiętniającej ofiary, umieszczonej na budynku dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie funkcjonariusze bezpieki mordowali polskich bohaterów.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdyni
Już po raz ósmy odbył się w Gdyni marsz ku czci Bohaterów podziemia antykomunistycznego. Jako Młodzi dla Polski Trójmiasto mieliśmy przyjemność współorganizować to wydarzenie razem z Młodzieżą Wszechpolską oraz Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, za co serdecznie dziękujemy.
Młodzi dla Polski Słupsk oddali hołd Bohaterom
Delegacja naszego słupskiego oddziału Młodych dla Polski złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Pamiętajmy o naszych bohaterach którzy walczyli o wolną i suwerenną Ojczyznę !
Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Kobietom !

Created by TK Project 2020