Beauty

13 grudnia, w Warszawie uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie w intencji ofiar stanu wojennego.

 

Fot. Instytut Pamięci Narodowej

Modlitwa w intencji ofiar stanu wojennego

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !
Młodzi dla Polski życzą niezwykłych świątecznych radości, niezapomnianego smaku świątecznych przysmaków i wciąż nowych możliwości w życiu w nadchodzącym roku.

Tajemnica Bożego Narodzenia niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością, a blaskiem swym niech oświeca wszystkie dni nadchodzącego roku!
Patriotyzm konsumencki
Na zaproszenie organizatorów kampanii społecznej Wybieram590, wzięliśmy udział w konferencji dot. korzyści wynikających z kupowania rodzimych produktów.

Wszystkich gorąco zachęcamy do świadomego wybierania produktów podczas zakupów !
Bal Niepodległości 2019
Tegoroczny Bal Niepodległości za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność ! 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się na naszym FB.
157. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
Był to największym zryw niepodległościowy XIX wieku. 22 stycznia 1863 r. w Warszawie ukonstytuował się Rząd Narodowy, który wezwał „naród Polski, Litwy i Rusi” do walki przeciw carskiemu zaborcy. Nierówna walka z rosyjskim imperium trwała do jesieni 1864 r., a na Podlasiu – gdzie walczył powstańczy oddział ks. Stanisława Brzóski – do wiosny 1865 r. Cena za marzenia o niepodległej Polsce była ogromna – po stłumieniu powstania Polaków dotknęły liczne represje, m.in. konfiskata majątków szlacheckich, kasacja klasztorów na obszarze Królestwa Polskiego, wysokie kontrybucje i wszechobecna rusyfikacja. Władze carskie skazały na śmierć ok. 700 powstańców, a 38 tys. osób zesłały w głąb Rosji.
Źródło: Instytut Pamięci Narodowej
Wystawa poświęcona Danucie Siedzikównie "Ince"
 
W dniach 14 - 20 stycznia, na Akademii Pomorskiej,  zorganizowana została wystawa poświęcona legendarnej sanitariuszce Armii Krajowej. Danuta Siedzikówna służyła w V Wileńskiej Brygadzie AK. W 1946 roku została skazana na śmierć przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa i rozstrzelana. 
W 2016 roku Prezydent RP wydał postanowienie o mianowaniu "Inki" na pierwszy stopień oficerski.

Wystawę zorganizowali Młodzi dla Polski oddział w Słupsku, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.
Nowy zarząd fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto
Przedstawiamy nowy skład zarządu fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto:

Marek Dudziński - Prezes zarządu
Janusz Ruciński - Członek zarządu
Nina Więcławska - Członek zarządu
Michał Kleina - Członek zarządu
100. rocznica zaślubin Polski z Bałtykiem
Sto lat temu, 10 lutego 1920 r. w Pucku, generał Józef Haller dokonał aktu zaślubin Polski z Bałtykiem. Zwieńczeniem przejęcia Pomorza przez żołnierzy Frontu Pomorskiego był symboliczny gest wrzucenia pierścienia do wód Morza Bałtyckiego.
Tego samego dnia w Warszawie obradował Sejm Ustawodawczy, gdzie z ust Marszałka Wojciecha Trąmpczyńskiego padły słowa:
"Szum Bałtyku - to najpiękniejszy hymn naszej państwowości"
104. urodziny Pani mjr Marii Mireckiej-Loryś
W piątek, 7 lutego, Pani mjr Maria Mirecka-Loryś obchodziła swoje 104. urodziny. W związku z tym życzyliśmy jej zdrowia, pogody ducha oraz błogosławieństwa Bożego na kolejne lata. 

Maria Eleonora Mirecka-Loryś - działaczka podziemia narodowego w latach 1939–1945, członkini Narodowej Organizacji Wojskowej, Komendantka Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, członkini ZG Związku Polek w Ameryce oraz dyrektor Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie
W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oddaliśmy hołd bohaterom, którzy na lata zostali "wyklęci" przez aparat totalitarnego państwa.

Wiązankę kwiatów złożyliśmy przy pomniku Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz tablicy upamiętniającej ofiary, umieszczonej na budynku dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie funkcjonariusze bezpieki mordowali polskich bohaterów.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdyni
Już po raz ósmy odbył się w Gdyni marsz ku czci Bohaterów podziemia antykomunistycznego. Jako Młodzi dla Polski Trójmiasto mieliśmy przyjemność współorganizować to wydarzenie razem z Młodzieżą Wszechpolską oraz Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, za co serdecznie dziękujemy.
Młodzi dla Polski Słupsk oddali hołd Bohaterom
Delegacja naszego słupskiego oddziału Młodych dla Polski złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Pamiętajmy o naszych bohaterach którzy walczyli o wolną i suwerenną Ojczyznę !
Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Kobietom !
Apel Zespołów Ratownictwa Medycznego
Podczas udzielania pomocy przez personel medyczny nie należy ukrywać faktu pobytu w strefach, gdzie występował koronawirus i kontaktu z osobami zarażonymi, czy kontaktu z przebywającymi na kwarantannie w związku z podejrzeniem COVID-19.
Wszelkie ukrywanie faktów i kłamstwa pacjentów podczas zbierania wywiadu przez Ratowników Medycznych i dyspozytorów mogą prowadzić do sytuacji, w której udzielający pomocy ratownicy, zgodnie z procedurami, zostaną wyłączeni z dyżuru, w celu przebywania lub objęcia ich 14-dniową kwarantanną. W rezultacie z powodu braków w obsadzie, stacje pogotowia mogą zostać nawet zawieszone na jakiś czas w wyjazdach do osób potrzebujących pomocy. 
23 marca obchodzimy Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej
Pełna polska treść przysłowia:
Polak, Węgier – dwa bratanki,
i do szabli, i do szklanki,
oba zuchy, oba żwawi,
niech im Pan Bóg błogosławi.

23 marca - Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką
Jak czytamy na stronie Instytutu Pamięci Narodowej, „święto jest wyrazem czci dla wszystkich Polaków, którzy, okazując miłosierdzie i współczucie, pomagali Żydom systematycznie mordowanym przez niemieckich oprawców. Różnie motywowali swe czyny – miłością bliźniego, nauką Kościoła, obywatelskim obowiązkiem czy zwykłą ludzką przyzwoitością. Niezależnie od tego każdy przejaw pomocy świadczonej ukrywającym się Żydom był wyrazem największego heroizmu, zważywszy na grożącą za to karę śmierci, ustanowioną przez Niemców na terenie okupowanej przez nich Polski”.

29 marca, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł Krzysztof Penderecki. Wybitny twórca, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich kompozytorów.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. - Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do Domu Ojca. 


Światowy Dzień Zdrowia
7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.
W tym wyjątkowym dniu dziękujemy naszym cichym Bohaterom, którzy z wielką odwagą i determinacją walczą z pandemią.
W 10. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej obejmujemy swą pamięcią wszystkie ofiary- osoby zmierzające oddać hołd polskim oficerom bestialsko pomordowanym w Katyniu.
Dziękujemy Wam za Waszą pracę dla Polski. Pamiętamy! 
Jacek Kaczmarski o zbrodni katyńskiej w utworze pt. "Katyń".
10 kwietnia 2020 roku mija 16. rocznica Jego śmierci. Wielki Artysta, bard „Solidarności” zmarł 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku.

Ze względu na odwołanie wszystkich imprez masowych na terenie Polski spowodowane koronawirusem, Koncert Piosenki Jacka Kaczmarskiego zostaje przełożony na październik.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 marca obchodzimy 80. rocznicę zbrodni katyńskiej.
Wiosną 1940 r. zamordowano ok. 22 tys. polskich obywateli, m.in. oficerów Wojska Polskiego, policjantów i osób cywilnych należących do elity II Rzeczypospolitej
Z polecenia najwyższych władz Związku Sowieckiego, z Józefem Stalinem na czele, masowych zabójstw w Lesie Katyńskim, w Kalininie (obecnie Twer), Charkowie, a także w innych miejscach, m.in. na terytorium dzisiejszej Białorusi, dokonali funkcjonariusze NKWD.
Przez wiele lat władze sowieckiej Rosji wypierały się odpowiedzialności za mord, obarczając nią Niemców.

Zachęcamy do obejrzenia infografiki Instytutu Pamięci Narodowej.
Link: https://bit.ly/2Xon1Ci
Święto Chrztu Polski
14 kwietnia 966 roku to bardzo ważna data w historii naszego kraju. Uważa się, że tego dnia książę Polan Mieszko I przyjął chrzest, który rozpoczął proces chrystianizacji ziem polskich. Wydarzenie to włączyło rodzące się Państwo Polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy łacińskiej.
Rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego

Created by TK Project 2020