Beauty

13 grudnia, w Warszawie uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie w intencji ofiar stanu wojennego.

 

Fot. Instytut Pamięci Narodowej

Modlitwa w intencji ofiar stanu wojennego

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku !
Młodzi dla Polski życzą niezwykłych świątecznych radości, niezapomnianego smaku świątecznych przysmaków i wciąż nowych możliwości w życiu w nadchodzącym roku.

Tajemnica Bożego Narodzenia niech wzbogaci łaską, napełni pokojem i radością, a blaskiem swym niech oświeca wszystkie dni nadchodzącego roku!
Patriotyzm konsumencki
Na zaproszenie organizatorów kampanii społecznej Wybieram590, wzięliśmy udział w konferencji dot. korzyści wynikających z kupowania rodzimych produktów.

Wszystkich gorąco zachęcamy do świadomego wybierania produktów podczas zakupów !
Bal Niepodległości 2019
Tegoroczny Bal Niepodległości za nami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność ! 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, które znajdują się na naszym FB.
157. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
Był to największym zryw niepodległościowy XIX wieku. 22 stycznia 1863 r. w Warszawie ukonstytuował się Rząd Narodowy, który wezwał „naród Polski, Litwy i Rusi” do walki przeciw carskiemu zaborcy. Nierówna walka z rosyjskim imperium trwała do jesieni 1864 r., a na Podlasiu – gdzie walczył powstańczy oddział ks. Stanisława Brzóski – do wiosny 1865 r. Cena za marzenia o niepodległej Polsce była ogromna – po stłumieniu powstania Polaków dotknęły liczne represje, m.in. konfiskata majątków szlacheckich, kasacja klasztorów na obszarze Królestwa Polskiego, wysokie kontrybucje i wszechobecna rusyfikacja. Władze carskie skazały na śmierć ok. 700 powstańców, a 38 tys. osób zesłały w głąb Rosji.
Źródło: Instytut Pamięci Narodowej
Wystawa poświęcona Danucie Siedzikównie "Ince"
 
W dniach 14 - 20 stycznia, na Akademii Pomorskiej,  zorganizowana została wystawa poświęcona legendarnej sanitariuszce Armii Krajowej. Danuta Siedzikówna służyła w V Wileńskiej Brygadzie AK. W 1946 roku została skazana na śmierć przez komunistyczny aparat bezpieczeństwa i rozstrzelana. 
W 2016 roku Prezydent RP wydał postanowienie o mianowaniu "Inki" na pierwszy stopień oficerski.

Wystawę zorganizowali Młodzi dla Polski oddział w Słupsku, we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej.
Nowy zarząd fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto
Przedstawiamy nowy skład zarządu fundacji Młodzi dla Polski Trójmiasto:

Marek Dudziński - Prezes zarządu
Janusz Ruciński - Członek zarządu
Nina Więcławska - Członek zarządu
Michał Kleina - Członek zarządu




100. rocznica zaślubin Polski z Bałtykiem
Sto lat temu, 10 lutego 1920 r. w Pucku, generał Józef Haller dokonał aktu zaślubin Polski z Bałtykiem. Zwieńczeniem przejęcia Pomorza przez żołnierzy Frontu Pomorskiego był symboliczny gest wrzucenia pierścienia do wód Morza Bałtyckiego.
Tego samego dnia w Warszawie obradował Sejm Ustawodawczy, gdzie z ust Marszałka Wojciecha Trąmpczyńskiego padły słowa:
"Szum Bałtyku - to najpiękniejszy hymn naszej państwowości"
104. urodziny Pani mjr Marii Mireckiej-Loryś
W piątek, 7 lutego, Pani mjr Maria Mirecka-Loryś obchodziła swoje 104. urodziny. W związku z tym życzyliśmy jej zdrowia, pogody ducha oraz błogosławieństwa Bożego na kolejne lata. 

Maria Eleonora Mirecka-Loryś - działaczka podziemia narodowego w latach 1939–1945, członkini Narodowej Organizacji Wojskowej, Komendantka Narodowego Zjednoczenia Wojskowego Kobiet, członkini ZG Związku Polek w Ameryce oraz dyrektor Krajowego Zarządu Kongresu Polonii Amerykańskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Warszawie
W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oddaliśmy hołd bohaterom, którzy na lata zostali "wyklęci" przez aparat totalitarnego państwa.

Wiązankę kwiatów złożyliśmy przy pomniku Rotmistrza Witolda Pileckiego oraz tablicy upamiętniającej ofiary, umieszczonej na budynku dawnego Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, gdzie funkcjonariusze bezpieki mordowali polskich bohaterów.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdyni
Już po raz ósmy odbył się w Gdyni marsz ku czci Bohaterów podziemia antykomunistycznego. Jako Młodzi dla Polski Trójmiasto mieliśmy przyjemność współorganizować to wydarzenie razem z Młodzieżą Wszechpolską oraz Związkiem Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, za co serdecznie dziękujemy.
Młodzi dla Polski Słupsk oddali hołd Bohaterom
Delegacja naszego słupskiego oddziału Młodych dla Polski złożyła wiązankę kwiatów pod Pomnikiem polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Pamiętajmy o naszych bohaterach którzy walczyli o wolną i suwerenną Ojczyznę !
Najserdeczniejsze życzenia wszystkim Kobietom !
Apel Zespołów Ratownictwa Medycznego
Podczas udzielania pomocy przez personel medyczny nie należy ukrywać faktu pobytu w strefach, gdzie występował koronawirus i kontaktu z osobami zarażonymi, czy kontaktu z przebywającymi na kwarantannie w związku z podejrzeniem COVID-19.
Wszelkie ukrywanie faktów i kłamstwa pacjentów podczas zbierania wywiadu przez Ratowników Medycznych i dyspozytorów mogą prowadzić do sytuacji, w której udzielający pomocy ratownicy, zgodnie z procedurami, zostaną wyłączeni z dyżuru, w celu przebywania lub objęcia ich 14-dniową kwarantanną. W rezultacie z powodu braków w obsadzie, stacje pogotowia mogą zostać nawet zawieszone na jakiś czas w wyjazdach do osób potrzebujących pomocy. 
23 marca obchodzimy Dzień Przyjaźni Polsko - Węgierskiej
Pełna polska treść przysłowia:
Polak, Węgier – dwa bratanki,
i do szabli, i do szklanki,
oba zuchy, oba żwawi,
niech im Pan Bóg błogosławi.

23 marca - Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką
Jak czytamy na stronie Instytutu Pamięci Narodowej, „święto jest wyrazem czci dla wszystkich Polaków, którzy, okazując miłosierdzie i współczucie, pomagali Żydom systematycznie mordowanym przez niemieckich oprawców. Różnie motywowali swe czyny – miłością bliźniego, nauką Kościoła, obywatelskim obowiązkiem czy zwykłą ludzką przyzwoitością. Niezależnie od tego każdy przejaw pomocy świadczonej ukrywającym się Żydom był wyrazem największego heroizmu, zważywszy na grożącą za to karę śmierci, ustanowioną przez Niemców na terenie okupowanej przez nich Polski”.

29 marca, po długiej i ciężkiej chorobie, zmarł Krzysztof Penderecki. Wybitny twórca, jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie polskich kompozytorów.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
Papież Polak zmarł 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21.37. - Nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II powrócił do Domu Ojca. 


Światowy Dzień Zdrowia
7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.
W tym wyjątkowym dniu dziękujemy naszym cichym Bohaterom, którzy z wielką odwagą i determinacją walczą z pandemią.
W 10. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej obejmujemy swą pamięcią wszystkie ofiary- osoby zmierzające oddać hołd polskim oficerom bestialsko pomordowanym w Katyniu.
Dziękujemy Wam za Waszą pracę dla Polski. Pamiętamy! 
Jacek Kaczmarski o zbrodni katyńskiej w utworze pt. "Katyń".
10 kwietnia 2020 roku mija 16. rocznica Jego śmierci. Wielki Artysta, bard „Solidarności” zmarł 10 kwietnia 2004 roku w Gdańsku.

Ze względu na odwołanie wszystkich imprez masowych na terenie Polski spowodowane koronawirusem, Koncert Piosenki Jacka Kaczmarskiego zostaje przełożony na październik.
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
13 marca obchodzimy 80. rocznicę zbrodni katyńskiej.
Wiosną 1940 r. zamordowano ok. 22 tys. polskich obywateli, m.in. oficerów Wojska Polskiego, policjantów i osób cywilnych należących do elity II Rzeczypospolitej
Z polecenia najwyższych władz Związku Sowieckiego, z Józefem Stalinem na czele, masowych zabójstw w Lesie Katyńskim, w Kalininie (obecnie Twer), Charkowie, a także w innych miejscach, m.in. na terytorium dzisiejszej Białorusi, dokonali funkcjonariusze NKWD.
Przez wiele lat władze sowieckiej Rosji wypierały się odpowiedzialności za mord, obarczając nią Niemców.

Zachęcamy do obejrzenia infografiki Instytutu Pamięci Narodowej.
Link: https://bit.ly/2Xon1Ci
Święto Chrztu Polski
14 kwietnia 966 roku to bardzo ważna data w historii naszego kraju. Uważa się, że tego dnia książę Polan Mieszko I przyjął chrzest, który rozpoczął proces chrystianizacji ziem polskich. Wydarzenie to włączyło rodzące się Państwo Polskie w krąg polityczno-kulturowy Europy łacińskiej.
Rocznica śmierci Jacka Kaczmarskiego

Młodzi dla Polski współorganizatorem Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020

Od samego początku powstania organizacji, Młodzi dla Polski zajmują się promowaniem postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz szeroko pojętą polityką pamięci. Dziś, nie tracąc z oczu tego co było, chcemy również zainteresować młodych ludzi kwestią klimatu. Wierzymy, iż troska o nasze wspólne dobro jakim jest środowisko stanowi jeden z przejawów współczesnego patriotyzmu.
 

Jak połączyć ekonomię z ekologią? Czy rozwój gospodarczy i ochrona środowiska idą w parze? O celach cywilizacyjnych i energetycznych kraju rozmawialiśmy w Ministerstwie Klimatu.
Dyskusja odbyła się w ramach pierwszego zebrania Rady Programowej Szczytu Klimatycznego TOGETAIR
togetair.eu/aktualn…/togetair-razem-dla-klimatu-i-gospodarki

Szczyt Klimatyczny za nami !

Za nami pierwsza edycja Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2020, którą jako Młodzi dla Polski mieliśmy ogromną przyjemność współorganizować.
- 3 dni merytorycznej dyskusji
- 11 debat
- ponad 18 godzin transmisji na żywo.
Zaproszeni prelegenci z różnych środowisk, o różnych poglądach dyskutowali jak przeciwdziałać katastrofie klimatycznej. Dziękujemy za wsparcie naszemu Partnerowi Strategicznemu PKN ORLEN i wszystkim Partnerom którzy nam zaufali, dzięki którym mogliśmy zrealizować TOGETAIR 2020. Dziękujemy przedstawicielom mediów za pozytywny i ciepły odbiór naszej inicjatywy. Wszystkie debaty i wystąpienia dostępne będą na YouTube-owym kanale TOGETAIR oraz social mediach.

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych zarzutami dotyczącymi naszego stowarzyszenia, podkreślamy, iż nigdy nie byliśmy, nie jesteśmy i nie będziemy młodzieżową organizacją partyjną.

Od początku istnienia Młodych dla Polski, aktywność w naszej organizacji ma charakter dobrowolnego wolontariatu, w którym przede wszystkim liczy się chęć działania, zgłaszania nowych pomysłów aktywności na rzecz dobra wspólnego – zarówno w ramach społeczności akademickich, jak i w swoich lokalnych wspólnotach.

To dzięki temu podejściu możliwe było zrealizowanie szeregu projektów wznoszących się poza doraźne różnice polityczne – przykładem może być zgłoszony przez nas pomysł budowy pierwszego w Warszawie pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego, poparty przez warszawskich radnych niezależnie od przynależności partyjnej, który stanął na warszawskim Żoliborzu.

Od początku wierzymy w prawo do wolności poglądów i wypowiedzi. Świadczą o tym organizowane przez nas debaty i spotkania z osobami z różnych stron sceny politycznej, na których niezależnie od posiadanych poglądów i wyznawanych wartości każdy uczestnik zostanie z uwagą wysłuchany.

Do naszej organizacji mógł i zawsze może przystąpić każdy dla kogo wartości zawarte w naszym haśle – Wolność i Patriotyzm - są bliskie, niezależnie od sympatii politycznych. To dlatego członkowie Młodych dla Polski od zawsze mieli zróżnicowane poglądy – wychodzimy z założenia, że sam fakt przynależności do MdP nie przekreśla realizowania własnych pasji i rozwijania zainteresowań w innych organizacjach.

Uważamy, że każdy nasz członek ma prawo do własnych poglądów. Dlatego musimy stanąć w obronie jednego z nich, który, przedstawiając wyłącznie własne poglądy i działając w swoim imieniu, wystąpił w spocie "# MimowszystkoDuda".Wyrażamy ubolewanie, że spotkało się to z bezpardonowym atakiem zarówno ze strony anonimowych internetowych hejterów, jak i, co smutniejsze, niektórych polityków.

W naszej działalności skupiamy się na promocji postaw obywatelskich, patriotycznych i propaństwowych wśród młodych ludzi, zwłaszcza studentów. Chcemy, aby młodzi ludzie angażowali się w życie społeczne. Uważamy, że politycy, niezależnie od przynależności partyjnej powinni tę działalność wspierać, a nie wyśmiewać czy dyskredytować w przestrzeni publicznej.

Nie chcemy brać aktywnego udziału w bieżącym sporze politycznym – dlatego na swoich spotkaniach gościliśmy zarówno Jarosława Kaczyńskiego, jak i Piotra Szumlewicza, Jacka Wilka, Janusza Korwin-Mikkego czy właśnie kandydata z ramienia Konfederacji, Krzysztofa Bosaka, którego cenimy za merytoryczny głos młodego pokolenia w debacie publicznej.

W związku z powyższym wyrażamy ubolewanie, iż to właśnie Pan Poseł Jakub Kulesza, który sam posiada doświadczenie w działalności pozarządowej kieruje ataki w naszą stronę, wcześniej jako działacz włączając się z nami w potrzebne, proobywatelskie inicjatywy. Mamy nadzieję, iż takie wykorzystywanie organizacji trzeciego sektora w walkę na potrzeby kampanii wyborczych i rozgrywek politycznych nie będzie miało miejsca w przyszłości.

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Pierwszego dnia sierpnia, Młodzi dla Polski uczcili pamięć poległych w Powstaniu Warszawskim.

Cześć i Chwała Bohaterom !

17 września Młodzi dla Polski Trójmiasto upamiętnili Rotmistrza Pileckiego. Niesamowity koncert Luxtorpedy. 

Okazją do organizacji wydarzenia muzycznego były dwie okrągłe rocznice związane z historią Witolda Pileckiego. Mowa tu o 100 rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, w której brał udział oraz 75. rocznica wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz Birkenau, do którego zgłosił się na ochotnika i w którym założył siatkę konspiracyjną. Z tej okazji Młodzi dla Polski Trójmiasto planowali zorganizować projekt pt. „4859. Geniusz, bohater, człowiek” – którego głównym wydarzeniem miał być właśnie koncert. Pandemia pokrzyżowała jednak pierwotne plany co do terminu, który pierwotnie został wyznaczony w rocznicę śmierci Pileckiego – 25 maja. Ostatecznie wydarzenie przeniesiono na 17 września – rocznicę ataku ZSRR na Polskę, ale też pierwszą rocznicę odsłonięcia pomnika Pileckiego przed gmachem Muzeum II Wojny Światowej - pisze Tomasz Rykaczewski.

10 października zapraszamy na Koncert Pieśni i Piosenek Jacka Kaczmarskiego !

Z wielką radością zapraszamy Państwa na Koncert Pieśni i Piosenek Jacka Kaczmarskiego, w wykonaniu uznanych artystów polskiej sceny muzycznej !
10 październik godzina 20:00 Klub Hybrydy.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, prosimy o wcześniejszą informację o przybyciu do 9 października, na adres klub@hybrydy.com.pl

Koncert realizujemy we współpracy z
Fundacja Universitatis Varsoviensis

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

fb wydarzenie

 

Struktura360-KulturaDostepna-lifting-LOGO-kolor

 

Obława w Hybrydach, czyli Koncert Pieśni i Piosenek Jacka Kaczmarskiego

Uznani artyści polskiej sceny muzycznej wykonali w stolicy (sob. 10.10) najbardziej znane utwory Jacka Kaczmarskiego. Podczas koncertu w klubie Hybrydy zaprezentowano poruszające aranżacje pieśni o tematyce historycznej i społeczno- politycznej. W szesnastą rocznicę śmierci uczczono pamięć wybitnego kompozytora, twórcy tekstów, pieśniarza, poety, prozaika oraz barda Solidarności. 

O to, aby pamięć o Jacku Kaczmarskim przetrwała, zadbali członkowie Stowarzyszenia Młodzi dla Polski przy współpracy z Fundacją Universitatis Varsoviensis.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu koncertu: 
https://www.youtube.com/watch?v=ulfSWd1n8Ws&t=2442s

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

 

1 listopada - Uroczystość wszystkich Świętych

Dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznej specyficznej, bo zdalnej VI Edycji Forum Organizacji Pozarządowych Wspólnie dla Przyszłości.
Zapraszamy już za rok na kolejną edycję, mamy nadzieję, że odbędzie się ona stacjonarnie. Do zobaczenia !

W akcji #nośmaseczkęchallenge przypominamy wszystkim Wam o zakrywaniu ust i nosa w miejscach publicznych !

List otwarty do Prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego
w sprawie propozycji zmiany nazwy Ronda im. Romana Dmowskiego

Szanowny Panie Prezydencie, 

Gotowość do podejmowania niepopularnych, acz odważnych decyzji to cecha, która z pewnością wyróżnia najwybitniejszych polityków. Społeczeństwo obywatelskie, które jako organizacja pozarządowa z dumą współtworzymy, zawsze powinno docenić tego, który jest w stanie postawić dobro obywateli przed interes wpływowych grup. Ze zdumieniem odbieramy informację, że pozytywnie odnosi się Pan do pomysłu rugowania nazwiska Romana Dmowskiego z przestrzeni publicznej. Usunięcie nazwiska jednego z czołowych polskich polityków i dyplomatów doby walki o niepodległość to z pewnością decyzja odważna i niepopularna, jednak trudno zrozumieć w czyim interesie leżąca. 

Roman Dmowski bez cienia wątpliwości był wybitnym mężem stanu, a jego odważne stanowisko i nieugięta postawa wobec zwycięskich w I wojnie światowej mocarstw pozwoliły powtórnie po 123 latach zniewolenia nakreślić na mapie Europy granice naszego kraju - odrodzonej, demokratycznej Polski, wyrwanej spod jarzma zaborców w ogniu czteroletniej i wyniszczającej wojny. To słowa Romana Dmowskiego wypowiedziane podczas wielogodzinnego exposé podczas konferencji pokojowej w Paryżu zwróciły uwagę wielkiej czwórki na sprawę polską. O czym dokładnie mówił Dmowski, delegat pełnomocny Polski na konferencję pokojową w Paryżu? Trudno wszystko przytoczyć w tym liście, mówił, przez 5 godzin, w dodatku po francusku i angielsku. Podobnie jak Pan, nie potrzebował tłumacza, by zbudować wypowiedź chłodną, precyzyjną i oszczędną, na szczęście 29 stycznia zdecydował się na oratorskie popisy. Słuchający go członkowie Rady Dziesięciu usłyszeli o jego sprzeciwie wobec agresji militarnej, rządom dyktatorskim, wypowiedział także gorące życzenie, by przywrócić Polakom ich ojczyznę. Jakie były efekty tego wystąpienia? Można, przyjąć, że lepsze niż można się było spodziewać. Pozycja negocjacyjna Dmowskiego nie była silna, światowe mocarstwa nie miały wobec Polaków zobowiązań. Powiedzmy, że tamtego dnia Roman Dmowski stanął na wysokości zadania, premier David Lloyd George zanotował w swoich pamiętnikach takie słowa o polskim delegacie: „exceedingly able and cultured Pole of the name of Dmowski”, przyjmijmy, że wrażenie pozostawił po sobie pozytywne. 

Działania Romana Dmowskiego w Paryżu nigdy nie zostaną zapomniane, niezależnie jak silnie będą próby wymazania tego polityka z przestrzeni publicznej, nieśmiertelność jego osoby jako jednego z autorów niepodległości to już część polskiej historii. Co więcej, w 90-lecie podpisania Traktatu Wersalskiego Sejm Rzeczypospolitej Polskiej przez aklamację przyjął uchwałę w sprawie uczczenia 90. rocznicy podpisania Traktatu Wersalskiego, z nazwiska wymieniając Romana Dmowskiego jako osobę o decydującej dla Polski roli podczas tamtych wydarzeń. Większość posłów przyjmujących 1 lipca 2009 roku tę uchwałę stanowili Pańscy koledzy z Platformy Obywatelskiej. Dołączam do listu słowa tej uchwały wraz z podpisem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, w tamtym czasie Marszałka Sejmu. 

Czy dziś stajemy w obronie Dmowskiego z innych przyczyn niż faktu, że był wielkim polskim mężem stanu? Jeżeli zastanawia się Pan, czy przypadkiem nie jesteśmy organizacją narodową, która dogmatycznie staje w obronie swojego patrona nie zważając na towarzyszące okoliczności, a Pan przecież działa w szerszym interesie, uspokajam, że naszą największą motywacją jest przywiązanie do Polski. W szeregach naszej organizacji odnajdą się wszyscy państwowcy, a nasze stowarzyszenie zawsze stanie w obronie naszego państwa i dziedzictwa. Mogę zrozumieć Pańską niechęć wobec środowisk narodowych, obcych Panu światopoglądowo, jednak Roman Dmowski nie ma wpływu na obecnie działające organizacje, co w 2009 roku Polscy parlamentarzyści potrafili dostrzec. 

Z kolei my, Polacy, mamy wpływ na to, jak będziemy pielęgnować pamięć o naszej historii. W tej chwili sprzeciwiamy się usunięciu nazwiska Romana Dmowskiego z nazwy centralnego dla Warszawy ronda i z taką samą stanowczością damy sprzeciw wobec prób rugowania z przestrzeni publicznej nazwiska któregokolwiek z ojców odrodzonej Polski. Wycofując się ze swojego stanowiska pozwoli Pan uniknąć niebezpiecznego precedensu, dziś Dmowski, jutro Piłsudski, a następnie Witos, Daszyński, Korfanty i Paderewski. Nie możemy sobie pozwolić, by nie szanować twórców polskiej niepodległości, czy to Rondo Dmowskiego, Plac Piłsudskiego, Pomnik Witosa, muzyka Paderewskiego czy składy Intercity Korfanty i Daszyński. Kardynał Stefan Wyszyński celnie zauważył: "Naród bez przeszłości, bez tradycji, bez kultury nie jest szanowany przez nikogo". 

Proszę, by nie robił Pan Polakom krzywdy próbując pisać historię na nowo, na potrzeby bieżącej polityki. Dmowski już raz był w naszym kraju usuwany za sprawą Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. W 1951 roku cenzura PRL postanowiła ukryć przed Polakami publikacje Romana Dmowskiego. Jak się domyślam, Pan nie chciał powielać wzorca czasów stalinizmu świadomie, o co Pana nie podejrzewam. Dopiero zainicjowanie zmian demokratycznych w 1989 roku pozwoliło odwrócić decyzje podejmowane “za Bieruta”, to zaledwie w ostatnich 30 latach Dmowski pojawił się na polskich ulicach, placach, skwerach i rondach. Dopiero trochę ponad 20 lat temu, 8 stycznia 1999 roku. państwo polskie zwróciło Romanowi Dmowskiego należną cześć, gdy Sejm RP przyjął uchwałę o uczczeniu pamięci Romana Dmowskiego, słowa tamtej uchwały z podpisem Marszałka Sejmu Macieja Płażyńskiego także znajdzie Pan w załączeniu.

W słowach podsumowania, Panie Prezydencie, jest wiele pól, na których może Pan dowieść swojej skuteczności i determinacji. Warszawa stwarza wiele wyzwań i z całego serca Panu życzę, by kolejne pokolenia Warszawiaków zapamiętały Pana jako dobrego Prezydenta. Będę Pana namawiał, by toczyć walkę, tam gdzie mieszkańcy mogą zyskać najwięcej. Zdecydowanie cenniejsza dla mieszkańców naszego miasta będzie pańska determinacja we wprowadzaniu mądrych rozwiązań w sprawach mieszkaniowych, gospodarki odpadami, czy komunikacji miejskiej, bez tego miasto się nie będzie rozwijać. Walka z historią niestety prowadzi donikąd i wzmacnia i tak już silne animozje między Polakami. Mam nadzieję, że te słowa spowodują, że ponownie przemyśli Pan pomysł pozbawienia Romana Dmowskiego swojego miejsca w Warszawie. 

Życzę Panu wielu sukcesów i mądrości potrzebnej, by dobrze rządzić i zarządzać, 

                                                                                     
łączę wyrazy szacunku,                                     

               Prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Polski                      
Michał Gwardys                                         

1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

„Chcieli nas zakopać. Nie wiedzieli, że jesteśmy ziarnem”
Wspólnie z Panem Ministrem Sebastianem Kaletą 
pierwszym Prezesem MdP w latach 2012-2016, oddaliśmy hołd Bohaterom pod wmurowaną w gmach Ministerstwa Sprawiedliwości tablicą upamiętniającą Polaków zamęczonych przez UB w ówczesnych katowniach Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.
Delegacja stowarzyszenia Młodzi dla Polski złożyła również wieniec pod Pomnikiem Rotmistrza Witolda Pileckiego, o którego budowę zabiegaliśmy w 2013 roku.

 

Cześć i Chwała Bohaterom !

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zostaliśmy Partnerem Merytorycznym Our Future Forum 2021!
Gorąco zachęcamy do rejestracji na wydarzenie, które rozpocznie się już w sobotę 6 marca o godz. 9:30 !

Our Future Forum 2021 

120. rocznica urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego. 

W środowe południe oddaliśmy hołd Bohaterowi, jednemu z najodważniejszych ludzi w historii świata.
13 maja 2021 r. minęła 120. rocznica urodzin Rotmistrza Witolda Pileckiego.
Jedyny człowiek, który w imię miłości do swojej ojczyzny dobrowolnie udał się do Auschwitz, następnie zorganizował tam ruch oporu, a później własnymi siłami zdołał uciec z obozu.
 
* * *
Nasze stowarzyszenie w 2013 r. było inicjatorem budowy pomnika Rotmistrza. Uruchomiliśmy profil o nazwie "Chcemy pomnika rotmistrza Pileckiego w Warszawie". Akcja spotkała się z zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Warszawy, ale również całego kraju.
W marcu 2014 roku inicjatywa została poparta przez Radę Warszawy, a w grudniu rozstrzygnięto konkurs na projekt pomnika.
13 maja 2017 roku, w 116. rocznicę urodzin Witolda Pileckiego, na warszawskim Żoliborzu odsłonięto pomnik Rotmistrza.

Koncert z okazji 100. Rocznicy podpisania Traktatu Ryskiego

We wtorek 15 czerwca 2021 r. o godz. 12:00 w Teatrze Palladium pragniemy upamiętnić ważne wydarzenie historyczne dla Polski, jakim jest 100-tna Rocznica podpisania Traktatu Ryskiego.

Jako Partnerzy tego wydarzenia serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w koncercie symfonicznym, na który złożą się utwory wybitnych, światowej sławy kompozytorów i wirtuozów Zbigniewa Wodeckiego, Johanna Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusa Mozarta, Fryderyka Chopina, Siergieja Prokofiewa, Igora Strawińskiego, Arama Chaczaturiana, Béla Bartóka, Astora Piazzoli, Maurica Ravela, Wojciecha Kilara, w wykonaniu: Orkiestry Kameralnej Filharmonii Narodowej pod dyrygenturą Jana Lewtaka – skrzypka, kameralisty, aranżera i założyciela orkiestry.

WSTĘP WOLNY! Bezpłatne wejściówki na koncert mogą Państwo pobrać wchodząc na link poniżej :https://goout.net/.../koncert-z-okazji-100-rocznicy.../lsdj/

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII Forum Organizacji Młodzieżowych "Wspólnie dla Przyszłości", które odbędzie się w dniach 24-26.09.2021 w Katowicach!
Prosimy o zgłaszanie się za pomocą wypełnienia tego formularza poprzez udzielenie odpowiedzi na kilka pytań.
Rekrutacja trwa do 10 września (piątek) do końca dnia. Do 13 września (poniedziałek) każda osoba, która wypełni formularz otrzyma informację, czy zakwalifikowała się do udziału w wydarzeniu.
Rejestracji dokonasz tutaj https://tiny.pl/9tc3v 
Do zobaczenia wkrótce!

VII Ogólnopolskie Forum Organizacji Młodzieżowych "Wspólnie dla Przyszłości"

Wymiana krzyży na Łączce

Dziś, 17 września wspólnie z wolontariuszami, harcerzami oraz kadetami WAT uczestniczyliśmy w odnowieniu miejsca pochówku Żołnierzy Niezłomnych. W kwaterze "Ł" na Powązkach wymieniliśmy krzyże i po raz kolejny oddaliśmy hołd, a przede wszystkim dołożyliśmy cegiełkę by pamięć o Wyklętych przetrwała. 

Dziękujemy za udział w VII Forum Organizacji Młodzieżowych "Wspólnie dla Przyszłości"

W niedzielę zakończyło się VII Forum Organizacji Młodzieżowych "Wspólnie dla Przyszłości", którego byliśmy współorganizatorem!
 
Nasz Członek Zarządu - Rafał Grabowski wziął udział w panelu na temat polityki młodzieżowej

Koncert poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
100. rocznica urodzin

W czwartek 28 października 2021 r. o godz. 19:00 w Teatrze Palladium odbędzie się koncert w uznaniu zasług Krzysztofa Kamila Baczyńskiego dla polskiej sztuki, niepodległości i kultury.
W 100-lecie jego urodzin Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął uchwałę ogłaszającą rok 2021 Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wstęp na koncert wolny po pobraniu darmowych wejściówek pod linkiem:
https://bit.ly/3ATjoEt

Transmisja online www.facebook.com/MlodziDlaPolski

Serdecznie zapraszamy Państwa do wspólnego uczestnictwa w koncercie. Zaprezentowane zostaną najważniejsze i najbardziej znane wiersze poety. Interpretacji utworów dokona Marcin Kwaśny, polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, scenarzysta. Prezentacje wzbogaci występ Miłki Małeckiej, Barbary Pospieszalskiej, Dominiki Świątek, Doroty Sacewicz, Norberta „Smoły” Smolińskiego, Marcina Stycznia, przy akompaniamencie Orkiestry „ART- G BAND” pod dyrekcją Artura Grudzińskiego.

* * *
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA
na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Koncert poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
100. rocznica urodzin

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”
Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia kilku zdjęć z naszego Koncertu Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.
 
 
 
* * *
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Dziękujemy za udział w Koncercie Poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w roku jego 100. rocznicy urodzin !

Młodzi dla Polski partnerem koncertu z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Gajcego pt: "Miłość bez jutra" 

Serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z twórczością Tadeusza Gajcego.
Przygotowaliśmy ciekawą propozycję kulturalną, łączącą poezję z muzyką. 
Zaprezentowane zostaną najbardziej znane wiersze poety. Na scenie Palladium wystąpią: Natalia Niemen, Danuta Błażejczyk, Norbert Smoła Smoliński, Dariusz Maleo Malejonek, Katarzyna Malejonek, Miłka Małecka, Sylwester Domański, Marcin Styczeń, Karolina Cicha, akompaniament muzyczny Orkiestra Art.- G Band pod dyrekcją Artura Grudzińskiego. 
Wstęp na koncert jest wolny !

Zapraszamy do pobierania darmowych wejściówek dostępnych pod linkiem http://bityl.pl/3lT4t

Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Tadeusza Gajcego "Miłość bez jutra"

Serdecznie zapraszamy na Koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Józefa Mackiewicza "Jedynie prawda jest ciekawa"

Serdecznie zapraszamy Państwa na koncert symfoniczny !

Środa 11 maja 2022, Teatr Palladium, godz. 19:00 

Wspólnie uczcimy 120. rocznicę urodzin Józefa Mackiewicza.
Do udziału w koncercie zaprosiliśmy Orkiestrę Kameralną Capella Bydgostiensis pod dyrekcją Mykola Diadiura z Ukrainy oraz laureata II nagrody XVI Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina - pianistę litewskiego pochodzenia Lukasa Geniušasa. 

Wstęp na koncert jest wolny ! 

Zapraszamy do pobierania darmowych wejściówek dostępnych pod linkiem: https://tiny.pl/9sz16

Transmisja wydarzenia będzie dostępna na naszej stronie internetowej oraz na Facebooku i Youtube.
                                                 *    *    *
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Koncert z okazji 120. rocznicy urodzin Józefa Mackiewicza "Jedynie prawda jest ciekawa"

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Fotorelacja z koncertu "Jedynie prawda jest ciekawa" 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji naszego koncertu z okazji 120. rocznicy urodzin Józefa Mackiewicza pt. „Jedynie prawda jest ciekawa”.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Państwu za udział w wydarzeniu.
 
 
 
*  *  *
Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego "Niepodległa"

Created by TK Project 2020